چگونه بیشترین ارزش از بک لینک های Nofollow سایت های با اتوریتی بالا را بگیریم ؟

طراحی سایت در مشهد

خوب یا بد ، تعداد و کیفیت بک لینک های شما هنوز هم یکی از مهمترین سیگنال های رتبه بندی است. از آنجا که حضور در اولین نتایج جستجو برای کلمات کلیدی انتخاب شده می تواند ارزش بی نظیری را برای تجارت شما به همراه داشته باشد ، جای تعجب نیست که همه هنوز تلاش زیادی برای ایجاد لینک می کنند.

یکی از اولین چیزهایی که یک سازنده لینک مبتدی یاد می گیرد این است که همه بک لینک ها برابر نیستند. بنابراین هر زمان که بحث جدی در مورد ایجاد لینک وجود دارد ، یک موضوع اجتناب ناپذیر ارزش بک لینک های nofollow است.

اگر همین حالا یک دقیقه وقت خود را به گوگل کردن این مورد اختصاص دهید، نظرات مختلف و توصیه های متناقضی پیدا خواهید کرد:

Nofollow-links-google-search-results

اگرچه نمی توان گفت که آیا لینک های nofollow تأثیر مستقیمی روی رتبه بندی شما دارند ، اما تصور این که بی فایده هستند و باید به هر قیمتی از آنها اجتناب شود اشتباه است.

واقعیت این است که شما مجبور خواهید بود در بعضی از مراحل پیوندهای خود با پیوندهای nofollow سر و کار داشته باشید ، بنابراین این مقاله به شما ایده می دهد که چگونه بیشترین ارزش را از آن پیوندها بگیرید وقتی از سایت های دارای اتوریتی بالا استفاده می کنید.

 

لینک های فالو(follow) در مقابل لینک های نوفالو(nofollow)

لینک های فالو - در بسیاری از موارد ، پیوندهای برگشتی در محتوای شما لینک های فالو خواهد بود - پیوندهایی که برای Google قابل مشاهده هستند ، لینک تولید می کنند و برای بهبود رتبه بندی شما در نتایج جستجو کار می کنند.

لینک های Nofollow - با این حال ، برخی از پیوندها، لینک های nofollow هستند. این لینک ها شامل دستورالعمل برای موتورهای جستجو است که از لینک صرف نظر کنند تا به شما در بهبود رتبه بندی صفحه / دامنه خود کمک نکند. موضع رسمی Google در مورد پیوندهای nofollow این است: "به طور کلی ، ما آنها را دنبال نمی کنیم".

دلیل خوبی وجود دارد که بعضی اوقات لینک های nofollow توسط صاحبان سایت نسبت به لینک های فالو ترجیح داده می شوند. مهمترین دلیل ، به حداقل رساندن وقایع بد ایجاد لینک ، از جمله اسپم کردن نظرات و لینکهای پولی است، که پتانسیل تأثیر ناعادلانه بر نتایج جستجو را دارند.

علیرغم این استدلال مستحکم ، لینک های nofollow اغلب در مورد کمپین های ایجاد پیوند SEO ناامیدکننده هستند.

 

اصلا لینک های Nofollow با ارزش هستند؟

اگر لینک های nofollow پیوند تولید نمی کنند و برای مشاهده موتور جستجو یا بهبود PageRank حساب نمی شوند ، آیا توزیع محتوا از طریق کانالهایی که سیاست پیوند nofollow را اجرا می کنند ، فایده ای دارد؟

البته که فایده دارد. اگر اینگونه نبود ، نوشتن این مقاله هیچ فایده ای داشت.

آنچه باید مورد توجه قرار گیرد ارزش ثانویه بالقوه ای است که پیوندهای nofollow می توانند برای هر نوع کمپین تبلیغاتی به همراه داشته باشند. نمی توان انکار کرد که پیوندهای nofollow از طریق قرار گرفتن در معرض بیشتر و ترافیک ارجاع مربوط به بهبود آگاهی از برند کمک می کنند.

مطالعه اخیر از SEMrush نشان می دهد که پیوندها تنها (یا مهمترین) سیگنالهای مهم رتبه بندی نیستند:

SEMrush-ranking-factors

با سایر فاکتورهای ارزشمند رتبه بندی ، از جمله صفحات در هر سشن و bounce rate، همچنین نشان می دهد که تمرکز بر ایجاد محتوای جذاب ، مرتبط و بهینه شده برای نگه داشتن بازدیدکنندگان ، و نه فقط کشاندن آنها ، مهم است.

در این مقاله ، این موضوع جالب است زیرا نشان می دهد که بک لینک های nofollow با کمک به شما برای بازدیدکنندگان مرتبط تر به وب سایت و بهبود سایر سیگنال های ذکر شده در بالا ، می توانند به طور غیر مستقیم بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارند.

و این تنها مزیتی نیست که می توانید از بک لینک های nofollow بدست آورید.

 

مزایای لینک های Nofollow

طیف گسترده ای از مزایای قابل توجه بک لینک nofollow وجود دارد که می تواند برای کسب و کار شما بسیار ارزشمند باشد.

 

آگاهی از برند

پیوند به یک نام تجاری - صرف نظر از اینکه این یک لینک فالو باشد یا یک لینک nofollow - با هدف افزایش مواجهه با آن نام تجاری است. در نهایت ، آموزش و آگاهی بیشتر از یک برند تجاری کمک قابل توجهی در ایجاد ترافیک می کند.

مشاغل می توانند توزیع محتوای خود را در چندین کانال انتخاب کنند که به طور طبیعی با لینک فالو یا لینک nofollow ، قابلیت مشاهده را افزایش می دهد. هرچه سایت های بیشتری که محتوای شما در آنها منتشر می شود و هرچه اقتدار آن سایت ها بیشتر باشد ، دسترسی به برند شما بیشتر است.

 

افزایش اعتماد مخاطب

یک جمله معمول وجود دارد: "این چیزی نیست که شما می دانید ، بلکه همان کسی است که می شناسید" و چیزی که مهم است اینست که آن را با بک لینک های nofollow در نظر بگیرید. به ویژه برای برند های جوان یا مشاغل کوچکتر نباید از مزایای انجمن غافل شد. ذکر / توصیه در یک وب سایت معتبر می تواند اعتبار آن برند را صرف نظر از نوع لینک ، به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 

آوردن ترافیک مراجعه کننده

پیوند nofollow از نظر میزان مراجعه به سایت با پیوند فالو برابر است و روشی موثر برای هدایت بازدید به وب سایت شماست. با این حال ، ضروری است که محتوایی را به صورت استراتژیک در وب سایت هایی که مربوط به تجارت شما هستند و مورد علاقه مخاطبان شما هستند ، منتشر کنید.

هنگام ایجاد محتوا ، بازاریابان به طور طبیعی می خواهند پیوندهایی به وب سایت های دارای اتوریتی بالا برای ایجاد انجمن و بهبود اعتبار منابع خود اضافه کنند. با ارسال پست مهمان در این سایت های دارای قدرت بالا ، احتمال اینکه از سایر وب سایت ها به آن لینک شوید ، افزایش می یابد.

از این پیوندها به عنوان "پیوندهای ردیف دوم" یاد می شود. اگرچه آنها مستقیماً به وب سایت شما پیوند نمی یابند ، اما به پست مهمان شما پیوند می خورند ، که به نوبه خود به وب سایت شما پیوند می یابد. این پیوندها تا زمانی که ترافیک را به مقصد مناسب هدایت می کنند ، نیازی به پیوند فالو ندارند.

 

تولید سیگنال های اجتماعی

همبستگی بین رسانه های اجتماعی و PageRank یکی از داغترین بحث ها در سئو است. به طور کلی پذیرفته شده است که سیگنال های اجتماعی از شبکه هایی مانند فیس بوک و توییتر در رتبه بندی تأثیر دارند ، اما روش های دقیق تأثیرگذاری آنها بر SEO به طور کامل تعیین نشده است. آنچه تحقیق نشان می دهد این است که سیگنال های اجتماعی مانند اشتراک ، پسندیدن ، نظرات و بازتوییت ها ممکن است به سئو کمک کنند:

Ranking-factors-social-signals

 

دریافت ارزش بیشتر از سایت های اتوریتی بالا

برای اثبات اینکه لینک های nofollow می توانند ارزش زیادی خارج از SEO داشته باشند ، در اینجا چند نکته در مورد چگونگی استفاده خلاقانه از آنها در فعالیت های مختلف بازاریابی دیجیتال آورده شده است.

 

از متن لنگر جذاب استفاده کنید

هنگامی که گرد و غبار برطرف می شود ، توافق مشترک این است که حتی اگر پیوندهای nofollow مقدار مستقیم SEO را به ارمغان بیاورند ، این مقدار در طرح اصلی ناچیز است.

اگرچه این ممکن است در ابتدا ناامیدکننده به نظر برسد ، اما یک روش دیگر نیز وجود دارد که می توانید به این موضوع توجه کنید: این روش به شما امکان می دهد تا متن لنگر قوی بنویسید که با محدودیت های کلمات کلیدی یا عبارات شما محدود نمی شود.

در زمانی که متخصصان واقعاً بر لزوم نوشتن برای مخاطبان ، نه صرفاً برای سئو ، تأکید دارند ، انعطاف پذیری استفاده از متن لنگر بدون سئو می تواند یک مزیت باشد.

اگر Google قرار نیست آن را انتخاب کند ، نوشتن لنگر متن غنی از کلمات کلیدی چه فایده ای دارد؟ درعوض ، برای گرفتن ارزش بک لینک nofollow در یک سایت با اقتدار بالا ، متن لنگری را بنویسید که به طور خاص برای مخاطبانی که از چنین منبع معتبری بازدید می کنند ، جلب توجه کند.

این مردم چه کسانی هستند؟ آنها به چه چیزی علاقه مند هستند؟ متنی بنویسید که خوانندگان را ترغیب به کلیک و ایجاد حداکثر بازدید بالقوه کند. از آنجا که محدود به یک کلمه کلیدی یا عبارت دقیق نیستید ، از این فرصت استفاده کنید و تمرکز خود را بر استفاده از یک لنگر جذاب بگذارید که واقعاً بازدیدکنندگان را وادار به کلیک می کنند.

 

نشان "Featured In" را اضافه کنید

برای بدست آوردن ارزش از بک لینک هایی که از وب سایت های دارای اقتدار بالا است ، نیازی به پیوند پیگیری ندارید. اگر سایتی با کیفیت بالا مایل به انتشار مطالب شما باشد ، در آنجا رابطه ای برقرار است. شما همچنین می توانید انجمن را تغذیه کنید.

افزودن نشان ‘featured on’ به صفحه اصلی شما به بازدیدکنندگان شما نشان می دهد توسط منبعی آشنا ، معتبر و قابل احترام تأیید شده اید. این یک اعتماد ساز عالی است.

احتمالاً متداول ترین مثال افزودن قسمت  featured به صفحه اصلی شما است همانطور که در تصویر زیر از PointVisible دیده می شود:

featured-in

همانطور که جرمی اسمیت ، متخصص سئو صریحا می گوید: اگر آنها به شما اعتماد نکنند ، از شما خرید نمی کنند.

 

از آنها به عنوان اعتماد ساز استفاده کنید

چندی پیش مشتری ای داشتیم که می خواست یک وبینار زنده انجام دهد. مشکل این بود که برخی از سازندگان اعتماد برای کمک به تبدیل بازدیدکنندگانی که به صفحه مقصد نگاه می کردند ، از دست رفته بود.

یکی از راه های مقابله با این مشکل ذکر این موضوع بود که پست مجری (مشتری) در بسیاری از نشریات برتر وجود داشت.

این فقط یکی از راههای استفاده از ارتباط با سایتهای دارای قدرت بالا به نفع شماست. می توانید از این طریق به روش های مشابه در همه موارد از خبرنامه ها گرفته تا تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده کنید. هر چیزی که نیاز به اعتماد ساز داشته باشد کاندیدای خوبی است.

 

ایجاد فرصت های مشارکت

هر نوع ارتباطی که بین وب سایت ها تشکیل شود می تواند سنگ بنای مشارکت آینده را ایجاد کند. با ایجاد و پرورش ارتباطات با وب سایت های دارای اقتدار بالا ، و همچنین با طیف وسیعی از نشریات مختلف و "تأثیرگذاران" ، گزینه های بیشتری برای پروژه های همکاری بالقوه آینده در دسترس دارید.

 

تلاش های آینده خود برای ایجاد پیوند را بهبود ببخشید

در حالی که این از نظر فنی به عنوان یک اعتماد ساز واجد شرایط است ، ما احساس کردیم که به اندازه کافی مهم است که بخش خود را بدست آورد زیرا از نزدیک با ارتباط وبلاگ نویسی و ایجاد لینک ارتباط دارد.

همانطور که احتمالاً می دانید ، بخش مهمی از پست مهمان، ویرایشگر را متقاعد می کند که شما شایسته فرصتی برای انتشار برخی مطالب در وبلاگ وی هستید. یک راه عالی برای انجام این کار نشان دادن کارهای قبلی خود به آنها است. آنها نمی خواهند به نوع پیوندهای نمونه های شما توجه کنند ، اما اگر پست هایی را در سایت های معتبر دیگر در صنعت خود منتشر کرده اید ، ممکن است تمایل بیشتری داشته باشند تا به شما فرصت دهند.

 

لینک های Nofollow و آینده سئو

اخیراً ، یکی از بزرگترین سوالات پیرامون بازاریابی دیجیتال این بود: چه مدت پیوندها به عنوان قوی ترین سیگنالهای رتبه بندی تسلط دارند؟

این یک سوال پیچیده است که باید به آن پاسخ دهید. از یک طرف ، می توان گفت که انتظار می رود معرفی 3.0web  - وب معنایی - برخی از روشهای استاندارد سئو را تغییر دهد. از طرف دیگر ، تا زمانی که مخاطبان هنوز سفر خرید خود را با جستجوی آنلاین آغاز می کنند ، سئو همیشه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

به نظر می رسد تمرکز سئو در حال تغییر است. همانطور که بحث شد ، از پیوندهای nofollow ، به ویژه آنهایی که در وب سایت های دارای قدرت بالا هستند ، ارزش بدست می آید که نشان می دهد جنبه هایی مانند کلمات کلیدی و متن لنگر از اهمیت کمتری برخوردار می شوند ، در حالی که زمینه شروع به تسلط دارد. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که ما باید تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی متوقف کنیم و در عوض به اهمیت اقتدار موضوعی اهمیت دهیم.

در حالی که تأثیر واقعی یک وب معنایی باید مشخص شود ، اما یک چیزی که بازاریابان به آن عادت کرده اند یادگیری مداوم چیزهای جدید و تطبیق شیوه های آنها است. هر اتفاقی بیفتد ، نیاز به تغییر رویکرد آنها برای ایجاد پیوند قطعاً چیز جدیدی نخواهد بود.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: