راهنمای آسان استفاده از لینک های شکسته برای سئو

طراحی سایت در مشهد

راهنمای آسان استفاده از لینک های شکسته برای سئو

این روزها یافتن پیوندهای با کیفیت برای اهداف SEO مانند گذشته چالش برانگیز است. پیوندهای شما نه تنها باید در محتوای سرمقاله یک صفحه ظاهر شوند ، بلکه باید به صورت طبیعی در صفحاتی قرار گیرند که مربوط به محتوای وب سایت خودتان هستند.

اما از زمان به روزرسانی Google Penguin ، فرصت های کمتری برای به دست آوردن لینک هایی با این معیارها وجود دارد. اگر تلاش خود را برای ایجاد پیوند ایمیل و ارسال پست مهمان به پایان رسانده اید ، گزینه دیگری که باید در نظر بگیرید ساخت لینک خراب است.

 

لینک شکسته چیست؟

لینک شکسته هنگامی است که بر روی پیوند کلیک می کنید و شما را به صفحه 404 می رساند. از پیوندهای خراب اغلب به عنوان "پیوندهای مرده" نام برده می شود ، زیرا صفحه ای که به آن هدایت می شدید دیگر از بین رفته است.

sidebar

حتی اگر در گذشته لینک سازی شکسته را امتحان کرده باشید و بگویید این کار نمی کند ، احتمالاً آن را به درستی انجام نمی دادید. نگران نباشید ، من در این مقاله به شما می گویم چرا.

روند ایجاد پیوند خراب شامل جستجوی صفحات وب سایت در صنعت شما با پیوندهای خراب در محتوای آنها و سپس تماس با مدیران سایت برای ارائه محتوای خود یا پیوند به عنوان جایگزینی برای این URL های مرده است. اگر در گذشته برای یافتن فرصت های ایجاد لینک جدید تلاش کرده اید ، ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید دقیقاً چگونه این فرآیند مفید در وب سایت پیاده سازی می شود.

 

1) نحوه یافتن پیوندهای شکسته: شناسایی صفحات وب

اولین مرحله در روند ایجاد پیوند خراب ، فهمیدن نحوه یافتن پیوندهای خراب است. آنقدرها که فکر می کنید سخت نیست.

اگر می خواهید با وب مسترها برای پیوندهای خراب تماس بگیرید و توصیه کنید که نشانی اینترنتی خودتان جایگزین منابع مرجعی شود که شناسایی کرده اید ، اولین قدم آشکار در این روند یافتن صفحات وب حاوی این پیوندهای قدیمی است. با توجه به محدودیت زمانی و بودجه ، چند روش مختلف برای انجام این کار وجود دارد.

 

جستجوی لینک شکستهCitationLab (بودجه کلان)

اگر وقت کافی نداشته باشید و پول نقد اضافی داشته باشید ، ابزار CitationLab کل مراحل شناسایی پیوندهای مرده را در صفحات صنعت شما به طور خودکار انجام می دهد. بسته به بودجه بازاریابی شما ، سرمایه گذاری در برنامه ای از این قبیل می تواند راهی عالی برای ایجاد بیشترین تعداد پیوند در کمترین زمان باشد.

 

سایتAhrefs  (بودجه کم)

اگر قبلاً به Ahrefs دسترسی داشته باشید ، همه چیز آماده است. ابتدا لیستی از بزرگترین رقبای خود ایجاد کنید.

بعد ، به جستجوگر سایت Ahrefs بروید و نام یکی از رقبای برتر خود را تایپ کنید. فرض کنیم شما یک وبلاگ گیاهی دارید و یکی از رقبای شما وبسایتی با موضوع رشد با گیاهان است. اکنون بر روی "best by links" در عنوان "Pages" در ستون سمت چپ کلیک کنید.

پس از استفاده از این گزینه ، مطمئن شوید که بر روی "404 not found" در منوی کشویی بالا فیلتر کنید.

به زیر ستون "Reference domains" در سمت راست نگاه کنید. شماره اول را برای اولین ورود مشاهده می کنید؟ این تعداد سایتهایی است که به صفحه ای اشاره دارند که دیگر در آن وب سایت وجود ندارد.

در یک ستون بالاتر ، "Dofollow" را در بخش "پیوندهای خارجی" مشاهده خواهید کرد. شماره 6 همان چیزی است که باید روی آن کلیک کنید. این URL دقیق را نشان می دهد که پیوندی به لینک شکسته توسط رقبایتان است.

حتی می توانید متن لنگری را که برای پیوند دادن به رقیب شما استفاده شده است مشاهده کنید. این می تواند در هنگام فهمیدن اینکه صفحه خراب مربوط به چه چیزی است مفید باشد ، اگرچه معمولاً می توانید براساس URL آن را بگویید.

اگر به Ahrefs دسترسی ندارید و با بودجه کمتری کار می کنید ، امید خود را از دست ندهید! در اینجا نحوه دستیابی به این کار به شما نشان داده شده است.

 

دستی (بودجه خیلی کم)

برای شروع ، لیستی از کلمات کلیدی ایجاد کنید. برای مثال ، اگر وب سایت راهنمایی آموزش سگ دارید ، عبارات "آموزش حیوانات خانگی" یا "آموزش سگ" می تواند برای این فرایند مفید باشد. از کلمات کلیدی طولانی مانند "کلاس های آموزش سگ در مشهد" خودداری کنید.

در مرحله بعدی ، باید عبارات کلمه کلیدی گسترده خود را با عبارات پیوند شکسته مرتبط کنید و آنها را در Google وارد کنید تا سایت های بالقوه ای را پیدا کنید که می توانند فرصت های ایجاد لینک URL را ارائه دهند. عبارات احتمالی جستجو می تواند شامل موارد زیر باشند (در میان صدها تنوع دیگر):

 • "سایتهای پیشنهادی"
 • "پیوندهای توصیه شده"
 • "لیست منابع"
 • "پیوندهای مورد علاقه"

 

در این مثال ، "بهترین وب سایت های آموزش سگ برای دنبال کردن" را تایپ کردم. اکنون می توانم همه نتایج را مرور کنم و ببینم آیا لینک های خرابی دارند. بنابراین ممکن است بر روی نتیجه دوم کلیک کنم. من از Check My Links استفاده کردم (این یک برنامه افزودنی رایگان است که می توانید دانلود کنید و پیوندهای خراب را برجسته می کند) و نشان داد که یکی از این نتایج یک لینک مرده است. بنابراین این یک فرصت عالی برای پست من خواهد بود.

به طور کلی ، بهترین مکان برای یافتن پیوندهای خراب در بخش "پیوندهای توصیه شده" است که بسیاری از سایتها دارند ، بنابراین انجام این تغییرات جستجو با استفاده از ترکیبات مختلف کلمات کلیدی عمومی و عبارات جستجو ، باید تعدادی از وب سایت های میزبان لیست پیوندها را پیدا کند.

به یاد داشته باشید که اینها تنها فرصتهای ایجاد پیوندهای شکسته نیستند. همچنین ممکن است در محتوای تحریریه سایت های دیگر در صنعت خود URL های مرده پیدا کنید که این فرصت را برای شما فراهم می کند تا محتوای منسوخ شده را بازنویسی کنید که سایت هایی که با آنها تماس می گیرید می توانند آزادانه در ازای لینک به وب سایت تان استفاده کنند.

 

یافتن فرصت های پیوند منسوخ (برای سال 2019!)

شناسایی این فرصت ها کمی دشوارتر است و به همین راحتی مقیاس بندی نمی شود ، گرچه ممکن است در طولانی مدت پاداش بیشتری داشته باشد. اینجاست که وب سایتی را پیدا می کنید که پیوندی به محتوای منسوخ شده ارائه دهد. مطمئناً ، پیوند هنوز کار می کند ، اما اطلاعات دیگر مهم نیستند یا شاید حتی نادرست باشند. اگر محتوای بهتری دارید که همان موضوع را شامل می شود اما با یک راه حل به روزتر ، ممکن است مالک سایت مایل باشد پیوندها را عوض کند.

نیل توصیف می کند که چگونه در این قسمت از مدرسه بازاریابی به ایجاد پیوند می پردازد. وی از این مثال استفاده می کند که اگر وب سایت A در حال پیوند دادن به مقاله ای در وب سایت B در مورد نحوه استفاده از Vine برای به اشتراک گذاشتن بیشتر در شبکه های اجتماعی است ، شاید بخواهید با وب سایت A تماس بگیرید:

"سلام ، من پیوند شما را به وب سایت B در مورد اشتراک گذاری بیشتر شبکه های اجتماعی در Vine دیدم. اکنون که Vine دیگر وجود ندارد ، در واقع به خوانندگان شما کمک نمی کند اشتراک شبکه اجتماعی بیشتری کسب کنند. با این حال ، ما مقاله ای در مورد نحوه به دست آوردن اشتراک بیشتر در اینستاگرام داریم. آیا می خواهید لینک این وب سایت را به وب سایت B عوض کنید؟ "

 

2) فرصت های پیوند را ارزیابی کنید

پس از اتمام مرحله یک در این فرآیند ، باید لیستی از صفحات وب منفرد در صنعت خود داشته باشید که حاوی حداقل یک لینک خروجی باشند. با این حال ، توجه داشته باشید که همه این پیوندها به طور یکسان ایجاد نمی شوند.

بهترین فرصت های ایجاد لینک های شکسته ، مواردی است که:

 • هنوز هم به طور فعال توسط مدیران وب مدیریت می شوند
 • با موضوع وب سایت شما مرتبط هستند
 • بک لینک هایی به آنها اشاره می کنند

 

آیا هنوز وب سایت به طور فعال مدیریت می شود؟

دیدن شواهدی مبنی بر اینکه یک مدیر وب سایت هنوز صفحه پیوند خود را به روز می کند ، در مقایسه با صفحاتی که مدتهاست رها شده اند ، احتمال پاسخ به درخواست ایجاد پیوند شکسته شما را افزایش می دهد.

اگر اولین خبرنامه ذکر شده در یک صفحه وب مربوط به سال 2008 است ، فکر می کنید این یک وب سایت فعال مدیریت شده است؟ احتمالا نه.

برای اینکه بفهمید آیا هنوز فرصتهای ایجاد لینک پیوسته شما به طور فعال مدیریت می شود یا نه ، به طور کلی نگاهی به اطراف سایت بیندازید. اگر نمی توانید در پست های اخیر وبلاگ ، مقالات خبری یا سایر تغییرات "تاریخ" را پیدا کنید ، ابتدا به دنبال سایر فرصت های ایجاد لینک خراب باشید.

 

آیا موضوع با موضوع شما ارتباط دارد؟

در عین حال ، اطمینان از یافتن پیوندهای شکسته ای که برای هدف گیری انتخاب می کنید در صفحاتی که به محتوای وب سایت شما مربوط می شوند ، ارزش کلی SEO را برای هر پیوندی که می توانید ایجاد کنید افزایش می دهد. در بیشتر موارد ، این یک تماس قضاوتی است که به شما بستگی دارد - اگرچه باید در نظر داشته باشید که لینک ها برای مفید بودن کاملاً با هم مرتبط نیستند.

به عنوان مثال ، یک لینک خراب که در وب سایت پرورش سگ یافت می شود ، به طور کلی به محتوای نکات آموزش سگ شما مربوط می شود ، حتی اگر موضوع دقیقاً یکسان نباشد.

 

آیا بک لینک هایی دارد که به آن اشاره می کنند؟

سرانجام ، به عنوان پیوندی از یک صفحه با چندین لینک خارجی که به آن اشاره دارد ، سئو سایت شما بهتر از پیوندی از یک صفحه بدون هیچگونه لینک ورودی خواهد بود ، بهتر است فرصت های ایجاد لینک خراب خود را فیلتر کنید تا بیشترین سود ممکن برای سایت شما ارائه شود.

هر ابزار SEO باید بتواند این اطلاعات را به شما ارائه دهد ، اگرچه Bulk Backlink Checker یک گزینه سبک و آسان برای شناسایی این داده ها است:

sidebar

 

3) اطلاعات تماس مدیر وب سایت را پیدا کنید

هنگامی که فرصت های ایجاد پیوند شکسته را در مرحله اول مشخص کردید ، باید اطلاعات تماس مدیر وب را پیدا کنید تا درخواست خود را ارسال کنید تا پیوند شما به صفحاتی که پیدا کرده اید اضافه شود.

اگر خوش شانس باشید ، وب سایت هایی که صفحات دارای پیوند خراب را در آنها شناسایی کرده اید دارای صفحات جداگانه "تماس" هستند که به شما امکان می دهد مستقیماً با صاحبان سایت یا مدیران تماس بگیرید.

 

ابزارهای یافتن ایمیل

Hunter.ioابزاری عالی برای یافتن آدرس های ایمیل است. این یک افزونه Chrome است که می توانید از آن برای هر وب سایتی استفاده کنید و حتی گاهی اوقات می تواند نه تنها آدرس ایمیل ، بلکه نقش شخص را نیز نشان دهد. اگر افزونه Chrome را نمی خواهید ، می توانید به سادگی به وب سایت آن بروید و فقط دامنه وب سایت را تایپ کنید. این طرح رایگان هر ماه 100 جستجو را امکان پذیر می کند.

با افزونه Chrome ، فقط به هر وب سایتی بروید و نماد کوچک "hunter" را کلیک کنید. مثل این پایین میاد:

sidebar

VoilaNorbert یکی دیگر از یابنده های ایمیل است که می تواند به شما در جمع آوری اطلاعات تماس کمک کند:

sidebar

50 راهنمای اول رایگان است و سپس با 49 دلار در ماه شروع می شود.

ممکن است در گذشته با ایجاد لینک خراب موفقیت کسب نکرده باشید زیرا این یک قدم ساده را دنبال نکرده اید: اطمینان حاصل کنید که با فرد صحیح تماس گرفته اید.

مگر اینکه یک وبلاگ شخصی یا یک شرکت کوچک باشد که بنیانگذار آن وب سایت را نیز اداره می کند ، با مدیر عامل تماس نگیرید. از طرف دیگر ، اگر تنها آدرس ایمیلی که پیدا کرده اید عمومی یا مربوط به یک بخش غیر مرتبط است ، ممکن است بخواهید مدیر عامل شرکت را امتحان کنید یا بسته به بزرگی آن یکی را با هم رد کنید.

 

راه های دیگر برای یافتن ایمیل

اگر هنوز با استفاده از این ابزارها نمی توانید آدرس ایمیل را پیدا کنید ، می توانید در رسانه های اجتماعی یا اطلاعات تماس آن شخص را در Google جستجو کنید. یا اگر می دانید قالب ایمیل در شرکت چگونه است ، سعی کنید از آن فرمول با نام شخص مخاطب خود استفاده کنید. Hunter.io دقیقاً به شما می گوید که این الگو چیست:

sidebar

اگر نام مدیر وب سایت را نمی دانید ، بعداً به شما نشان می دهم که کجا می توانید آن را پیدا کنید.

به محض این که اطلاعات تماس مدیر وب سایت را پیدا کردید ، می توانید به مرحله بعدی بروید ...

 

4) پیشنهاد ایجاد لینک شکسته خود را ایجاد کنید

اکنون ، وقتی نوبت به تماس با صاحب صفحاتی می رسد که شما به عنوان میزبان پیوندهای خراب معرفی کرده اید ، شما چندین گزینه مختلف دارید. به عنوان مثال ، شما می توانید:

 • از وجود پیوندهای مرده به منابع خارجی ، مدیر وب سایت را هشدار دهید و درخواست کنید که نشانی اینترنتی خودتان به جای آن جایگزین شود
 • به محتوای قدیمی در وب سایت مدیر وب اشاره کرده و پیشنهاد دهید که در ازای درج URL وب سایت شما ، آن را بازنویسی کنید یا متن بهتری ارائه دهید
 • به مدیر وب سایت بگویید که پیوندهای شکسته ای در سایت آنها پیدا کرده اید ، اما فقط در صورت توافق برای ارسال پیوند شما ، آنها را فاش می کنید

بدیهی است ، مسیری که تصمیم می گیرید طی کنید به شما بستگی خواهد داشت ، هم بر اساس میل خود به مفید بودن و هم بر اساس نوع پیوند شکسته ای که شناسایی کرده اید. پس از اتخاذ این تصمیم ، باید پیامی را برای مدیر وب سایت بنویسید ، همانطور که در مرحله بعدی شرح داده شده است.

 

5) با مدیر وب سایت تماس بگیرید

وقتی نوبت به ارسال اعلان های پیوند شکسته به وب مسترهایی می رسد که در طول این فرآیند شناسایی کرده اید ، متوجه خواهید شد که داشتن مجموعه ای از الگوها در دسترس است که شما را قادر می سازد پیام های خود را در سریعترین زمان ممکن تنظیم و ارسال کنید.

در اینجا یک الگوی نمونه آورده شده است که ما با هم تجزیه می کنیم.

 

در اینجا برخی از اجزای یک ایمیل عالی برای ایجاد لینک خراب وجود دارد:

 

نوار عنوان

"پیوند خراب" یا "پیوند مرده" را در هیچ کجای موضوع قرار ندهید. من می توانم چیزی مانند عنوان پست وبلاگ را امتحان کنم. تصور کنید مطالب خوانندگان آنها به چه شکل است و سعی کنید خود را جای آنها قرار دهید.

نام

لطفاً در صورت امکان حداقل نام مدیر وب سایت را پیدا کنید. اگر ایمیل شما با "نام خانوادگی آقای / خانم عزیز" آغاز شود ، یا حتی بدتر ، بدون نام ، این یک هشدار مهم در مورد بازگشت و هرزنامه است. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید نام مدیر وب سایت را پیدا کنید.

 • صفحه "تماس" را بررسی کنید. بارها و بارها این نام در صفحه تماس با لیست ذکر می شود.
 • از Hunter.io استفاده کنید.
 •  جستجوی گوگل Whois را امتحان کنید.

در واقع ، تماس با مدیر وب سایت و پیدا کردن نام او بسیار مهم است ، به طوری که حتی گوگل پیدا کردن برخی از اطلاعات بسیار خاص در مورد پیدا کردن مدیر وب را شامل می شود.

 

شروع ایمیل با آشنایی

وقتی ایمیل را شروع کردید ، اطمینان حاصل کنید که در جمله اول یا دوم چیزی در مورد پیوند خراب نمی گویید. وبلاگ نویسان و وب سایت ها عادت دارند ایمیل های پیوند شکسته را دریافت کنند ، و از آنجا که می توانند اولین جمله را در پیش نمایش صندوق ورودی Gmail خود مشاهده کنند ، این یک روش عالی برای اطمینان از پاک شدن ایمیل شما قبل از باز شدن است.

درعوض ، سعی کنید با ذکر پستی که واقعاً دوست داشته اید یا چیزی که نشان می دهد وبلاگ را واقعاً خوانده اید ، با وبلاگ ارتباط برقرار کنید.

 

✖ "من یک لینک خراب در صفحه X پیدا کردم ..."

✖ "من متوجه شدم که در صفحه X یک لینک خراب وجود دارد ..."

✅ «من وبلاگ شما را دوست دارم ، خصوصاً پست چگونه یک سگ را برای نشستن تربیت کنیم. در واقع ، من توانستم به سگم یاد بدهم که در 1 روز بنشیند! "

این بدان معناست که اگر تصمیم دارید از Pitchbox یا ابزار خودکار دیگری برای ایجاد لینک خراب استفاده کنید ، لازم است که این خط را قبل از ارسال آن بر روی هر ایمیل سفارشی کنید. به همین دلیل مهم است که قبل از مراجعه به مبادله لینک مرده ، سایت را بررسی کرده و مطمئن شوید که ارزش آن را دارد.

 

زمین شما

آن را کوتاه و ساده نگه دارید. فقط حداقل را وارد کنید. برای آسان کردن یافتن پیوند خراب شده و تغییر آن به لینک شما ، مواردی را باید اضافه کنید:

 • نام پست وبلاگ با پیوند به آن (شما فقط می توانید بر روی عنوان پست وبلاگ پیوندی قرار دهید)
 • متن لنگر (من می گویم "... پیوندی که می گوید" درباره نظافت بیشتر بدانید ")
 • پیوند مرده (در مثال ایمیل من www.deadpage.com است)
 • پیوند شما برای جایگزینی آن (ذکر کنید که صفحه شما همچنین در مورد نظافت صحبت می کند)

 

نکته جایزه: با یک سوال پایان دهید

اگر این کار را به صورت ایمیل انبوه انجام نمی دهید و می خواهید نرخ تبدیل خود را به سرعت افزایش دهید ، با سوال از مدیر وب سایت پایان دهید. این انگیزه بیشتری برای پاسخ به آنها ایجاد می کند زیرا آنها نمی خواهند خوانندگان خود را ناامید کنند.

 

"من شنیدم که شما در حال انتشار کتاب الکترونیکی در مورد 5 نژاد هوشمندانه سگ هستید. چه روزی خواهد آمد؟ "

 

چه کسی به چنین سوالی پاسخ نمی دهد؟ شما در واقع اشتیاق و علاقه به آنها را نشان می دهید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات آنها را دارید. این امر شما را از اسپم و سایر لینک سازهای خراب بسیار دور می کند.

 

مرحله نهایی: پیگیری

فکر می کنید کارتان تمام شده است؟ نه کاملا. اگر واقعاً می خواهید در مورد لینک های خراب موفق شوید ، باید افراد را پیگیری کنید. به طور کلی 1-2 ایمیل پیگیری منطقی است. بیش از این می تواند ایمیل شما را به عنوان اسپم علامت گذاری کند.

اطمینان حاصل کنید که صفحه گسترده ای دارید که تاریخ ارسال ایمیل اصلی و پیگیری اول را ذکر می کند. تقریبا 3-4 روز قبل از ارسال اولین ایمیل پیگیری صبر کنید.

 

نحوه ساده سازی فرآیند

از آنجا که این فرایند باید شخصی سازی شود ، نمی توانید از Pitchbox یا هر نرم افزار ایمیل خودکار دیگری استفاده کنید. بدیهی است که این بدان معنی است که بسیار وقت گیر خواهد بود. بنابراین چگونه می توانید آن را ساده کنید؟ استخدام دستیار مجازی گزینه بسیار خوبی است. فقط به او فرآیند روشنی بدهید تا دنبال کند.

من همچنین توصیه می کنم اگر مجبورید خودتان این کار را انجام دهید ، واقعاً با بررسی وب سایت ها و اطمینان از اینکه مقاله شما جایگزین مناسبی است ، در وقت نوشتن ایمیل صرفه جویی خواهید کرد. شما باید ذهن خود را از انجام یک بازی اعداد به یک بازی با کیفیت تغییر دهید. ارسال پنج ایمیل هدفمند و مناسب نتیجه بهتری نسبت به 100 ایمیل نامناسب خواهد داشت.

 

چرا روش ساخت پیوند شکسته اغلب ناموفق است

لینک شکسته هنوز کار می کند. پس چرا بسیاری از افراد با آن موفقیتی کسب نمی کنند؟ در اینجا دلایل اصلی وجود دارد:

 • پیوند جایگزینی برای همان موضوع نیست
 • ایمیل عمومی است و بدیهی است یک ایمیل انفجاری است
 • این کار کمک به مالک وبلاگ نمی کند

 

نتیجه گیری

اگر از این راهنما پیروی می کنید ، باید موفقیت بیشتری در روند ایجاد پیوند شکسته داشته باشید. نه ، شما هر پیوندی را برنده نخواهید شد ، اما شرط می بندم که با این تاکتیک ها نرخ تبدیل خود را بالا ببرید. اطمینان حاصل کنید که همیشه به شخص مقابل ارزش می دهید تا تجارت برابر باشد. آن را امتحان کنید و من مطمئن هستم که خواهید فهمید که ارزش وقت شما را دارد!

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: