چگونه می توان سرعت لود صفحه را به طور چشمگیری بهبود بخشید

طراحی سایت در مشهد

مدت زمان بارگذاری صفحه از مدت ها قبل در رتبه بندی موتورهای جستجو نقش داشته است. در واقع ، با توجه به اینکه آمیت سینگال و مت کاتس ، کارمندان Google ، این واقعیت را در آوریل 2010 در وبلاگ Google Webmaster اعلام کردند ، این نکته اصلاً مخفی نیست:

"شما ممکن است شنیده باشید که در Google ، ما در محصولات خود و وب وسواس زیادی داریم. به عنوان بخشی از این تلاش ، امروز ما در الگوریتم های رتبه بندی جستجوی خود سیگنال جدیدی گنجانده ایم: سرعت سایت. سرعت سایت نشان دهنده سرعت پاسخ یک وب سایت به درخواست های وب است. "

البته ، جستجوی سریع در مورد چگونگی بهبود زمان بارگذاری صفحه ، اصطلاحات فنی بسیار سنگینی را نشان می دهد. CSS کم شود؟ زنده نگه داشتن فعال شود؟ آیا حتی می توان زمان های بارگیری صفحه خود را بدون داشتن مدرک علوم کامپیوتر بهبود بخشید؟

پاسخ این است که ، البته ، بله - امکان ایجاد تغییراتی که به طور چشمگیری زمان بارگذاری صفحه شما را بهبود می بخشد وجود دارد ، حتی اگر یک معلم فنی کامل نباشید. در این مقاله ، ما به ترکیبی از تکنیک های مبتدی و پیشرفته تر می پردازیم که می توانید در هنگام رسیدن به این معیار اصلی ، برای بهبود عملکرد سایت خود استفاده کنید.

اما اولین چیزی که برای حل یک مشکل ، همانطور که آنها می گویند، لازم است، این است که اعتراف کنید که شما در وهله اول یک مشکل دارید. این بدان معناست که ما قبل از اینکه در یک دسته از رفع مشکلات احتمالی قرار بگیریم ، باید بفهمیم که آیا سایت های ما واقعاً کند هستند. موارد زیر دو روش خوب برای تست سرعت صفحه شماست ، و من توصیه می کنم هر دو را انجام دهید ، زیرا ممکن است نتایجی که از هر سرویس دریافت می کنید کمی متفاوت باشد.

 

گزینه شماره 1 - عملکرد سایت در Google Webmaster Tools

اولین راه برای تست سرعت صفحه فعلی شما ورود به http://www.google.com/webmasters/tools و رفتن به نمایه سایتی است که می خواهید تجزیه و تحلیل کنید (اگر قبلاً از Webmaster Tools استفاده نکرده اید، قبل از رفتن به جلو باید پروفایل جدیدی برای سایت خود ایجاد کنید). پس از ورود به نمایه سایت ، روی "Labs" در نوار پیمایش سمت چپ کلیک کنید ، سپس روی "Site Performance" کلیک کنید.

اطلاعات موجود در اینجا به شما یک مرور مختصر از سرعت فعلی سایت و نحوه مقایسه آن با سایر سایت ها می دهد ، اما اگر جزئیات بیشتری می خواهید ، باید افزونه "Page Speed" را برای Firefox دانلود کنید (اگر Firebug را قبلاً نصب نکرده اید ، به آن نیز نیاز خواهید داشت). پس از نصب افزونه ها ، به صفحه ای که می خواهید تجزیه و تحلیل کنید بروید ، Firebug را باز کنید و سپس روی "Analyze Performance" در زبانه "Speed ​​Page" کلیک کنید.

pagespeed-google-webmaster

هنگامی که افزونه Page Speed ​​سایت فعلی را تجزیه و تحلیل کرد ، لیستی از توصیه ها را در زیر نمایش می دهد:

pagespeed_score

دایره های قرمز مواردی را نشان می دهد که باید بلافاصله برطرف شوند (با کلیک بر روی پیکان کنار توضیحات متن ، جزئیات بیشتری در مورد مسئله عملکرد ایجاد می شود). مواردی با مثلث زرد مواردی هستند که می توانند بهبود یابند ، اما احتمالاً به اندازه بهبود مجموعه اول موارد منفعت ندارند. علامت های چک سبز به این معنی است که شما خوب هستید!

 

گزینه شماره 2 - سرویس تست سرعت Page Speed  Google

Google به عنوان بخشی از سرویس جدید خود  "Page Speed Service" ، روش زیر را برای آزمایش سرعت صفحه فعلی معرفی کرد. برای اینکه از سرعت وب سایت فعلی خود مطلع شوید و همچنین برای بهبود سرعت سایت خود با استفاده از این سرویس می توانید به سایت http://www.webpagetest.org/compare مراجعه کنید ، وارد سایت خود شوید URL خود را وارد کرده و روی "Start Test" کلیک کنید. تکمیل این تست ممکن است چند دقیقه طول بکشد ، اما پس از اتمام آزمایش ، باید چیزی شبیه به این را ببینید:

PageSpeedService

با کلیک بر روی "View Test" در زیر ستون "Original" ، به اطلاعات دقیق تری در مورد عملکرد سایت خود دسترسی پیدا خواهید کرد:

site-performance.png

رفع برخی از مواردی که در تجزیه و تحلیل وب سایت شما ظاهر می شود بسیار فنی است. اگر نمی دانید چه کاری باید انجام شود ، همیشه می توانید بهینه سازی زمان بارگذاری صفحه خود را برون سپاری کنید. یا ، برای چند راه حل سریع که حتی افراد غیرفنی نیز می توانند به تنهایی از عهده آن برآیند ، برای برخی از پیشنهادات تا پایان این مقاله را بخوانید.

اکنون ، هنگام تجزیه و تحلیل نتایج خود ، احتمالاً متوجه شده اید که سایت شما با یک گزینه جایگزین مقایسه می شود - آنچه از طریق سرویس Speed ​​Page جدید Google ارائه می شود. اگرچه این سرویس در اواخر ژوئیه 2011 راه اندازی شد ، بسیاری از وبلاگ های جستجوگرها هنوز هم در مورد اینکه این سرویس جدید چیست و برای کاربران چه معنایی دارد ، درگیر هستند.

به طور خلاصه ، سایت هایی که برای شرکت در سرویس Speed ​​Page ثبت نام می کنند سوابق CNAME DNS خود را به سمت Google تنظیم می کنند ، جایی که صفحات وب به صورت خودکار با سریعترین استانداردهای بارگیری مجدداً نوشته می شوند و از سرورهای Google راه اندازی می شوند. وب سایت حساب میزبانی گوگل تخمین می زند که این امر می تواند به میزان 45-60٪ از زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهد. همانطور که تصور می کنید ، واکنش ها نسبت به این سرویس متفاوت است.

به عنوان مثال ، Thom Craver از Search Engine Watchبررسی کرده که آیا آنچه گوگل معرفی می کند به یک سرویس میزبانی وب نزدیکتر از تصور عمومی آن به عنوان یک شبکه تحویل محتوا مشابه CloudFlare است:

"آنچه Google اکنون ارائه می دهد ، میزبانی فریب خورده است ، نه یک بهینه ساز صفحه. شما باید DNS خود را طوری تنظیم کنید که به جای میزبان وب فعلی خود ، به سمت Google هدایت شود. این به این معنی است که وقتی شخصی در وب سایت شما تایپ می کند ، سرورهای Google پاسخ می دهند ، نه شما. »

دیگران عمیقا نگران حریم خصوصی و سطح دسترسی مستقیم صاحبان سایت به Google هستند ، در حالی که دیگران - مانند جف فرگوسن از Fang Digital - به سادگی به آن به عنوان راهی برای خارج شدن از کارهای سئوی وقت گیر نگاه می کنند:

"به نظر من این بسیار جالب است. هر زمان می توانم چنین چیزی را به یک حرفه ای دیگر بسپارم که فقط آن را برای من کنترل کند ، من در کشتی هستم. "

 

چگونه می توان بارگذاری صفحه را بهبود بخشید

مطمئناً ، نتیجه نهایی هرچه باشد خیلی مهم نیست ، زیرا این سرویس در حال حاضر فقط در محدودیت عرضه است و با افتتاح آن رایگان نخواهد بود. بنابراین به جای نگرانی در مورد چگونگی ظهور این سرویس در آینده ، بیایید به این موضوع برگردیم که اگر آزمایش اولیه نشان داد که سایت شما در مقایسه با دیگران عملکرد ضعیفی دارد ، اکنون می توانید زمان بارگذاری صفحه خود را بهبود ببخشید.

 

مرحله شماره 1 - نصب یک افزونه کش در سایت های وردپرس

اگر یک سایت وردپرسی را اجرا می کنید ، یک افزونه caching خوب وب سایت ضروری است. افزونه های کش وب سایت شما را قادر می سازد نسخه هایی از صفحات وب را ذخیره کنید ، نه اینکه هر بار که بازدید کننده جدیدی در وب سایت شما قرار می گیرد ، آنها را به صورت پویا ایجاد کنید. این باعث کاهش زمان بارگذاری و سرعت بخشیدن به عملکرد سایت شما می شود. W3 Total Cache و WP Super Cache دو گزینه رایگان خوب هستند که می توانید امروز نصب و پیکربندی کنید.

 

مرحله شماره 2 - کاهش اندازه فایل ها

ذخیره فایل های تصویری بزرگ در سایت شما می تواند زمان بارگیری صفحه را به طرز چشمگیری افزایش دهد ، همچنین فایل های بزرگ از هر نوع (از جمله PDF ، Word Documents و سایر موارد). در صورت امکان ، اندازه و وضوح تصویر خود را با استفاده از برنامه ای مانند فتوشاپ کاهش دهید و اسناد بزرگ را در فایل های zip ذخیره کنید. اگر اسناد حساس را ذخیره می کنید ، این یک مزیت SEO اضافی دارد ، زیرا فایل های zip توسط موتورهای جستجو فهرست نمی شوند و بنابراین در صفحات نتایج موتور جستجو لیست نخواهند شد.

 

مرحله شماره 3 - از افزونه ها عاقلانه استفاده کنید

با استفاده از چارچوب وردپرس ، افزونه هایی برای انجام هر کاری که فکر می کنید ، از ارسال پست های خود به توییتر گرفته تا مدیریت گالری های تصاویر و فیلم ها ، در دسترس هستند. با این حال ، اندازه این پرونده های پلاگین جمع می شود ، بنابراین برای بهبود زمان بارگیری صفحه ، هوشمندانه این است که فقط از افزونه های مورد نیاز خود استفاده کنید ، از افزونه هایی استفاده کنید که همزمان دو یا چند کار را انجام می دهند و پلاگین هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید. پیروی از این دستورالعمل ها به بهبود زمان بارگذاری صفحه و در نتیجه ، رتبه بندی موتور جستجوی شما کمک می کند.

حالا نوبت شماست !
نظر خود را وارد کنید: