توسط SEO منفی رتبه بندی سایت تان از دست رفته؟ این مقاله را بخوانید

طراحی سایت در مشهد

سوالات زیادی درباره استفاده از ابزار disavow برای مبارزه با SEO منفی و بازخوانی رتبه بندی های از دست رفته وجود دارد. در این مقاله توضیح مفصلی درباره ی یافتن راه حل برای حمله منفی در سئو را بررسی می کنیم.

 

ابزار Disavow برای سودمندی محدود

جان مولر در Reddit نوشته است که بسیاری از متخصصان فکر می کنند که ابزار disavow ضروری نیست. دلیل آن این است که آنها احساس می کنند که گوگل در حال حاضر با لینک های هرزنامه یا غیر مرتبط برخورد می کند. تا زمانی که لینک ها نادیده گرفته شوند این ابزار به یک راه حل تبدیل نمی شود.

به همین دلیل است که گوگل پیدا کردن این ابزار را دشوار قرار داده. جان مولر به صراحت گفته است گوگل قصد دارد پیدا کردن این ابزار را به سختی فراهم کند.

گوگل به طور فعال استفاده از ابزار disavow را نهی می کند و تنها دلیلی که این ابزار وجود دارد این است که جامعه ی سئو، از گوگل برای ابزار  Disavow التماس می کند. گوگل در برابر ارائه ابزار Disavow مقاومت کرد، اما پس از چند ماه آن را عرضه کرد.

این ابزار چیزی نیست که گوگل متخصصان سئو را مجبور به استفاده از آن کند. این ابزار چیزی است که متخصصان سئو از Google درخواست کرده اند.

همانطور که گفتیم، کارمندان Google بارها اعلام کرده اند که استفاده از ابزار Disavow زمانی مناسب است که می دانید لینک های منفی دارید.

کارمندان Google ناشران را تشویق به استفاده از ابزار disavow برای مبارزه با سئوی منفی نمی کنند. چرا ؟ آن ها حتی به SEO منفی اعتقاد ندارند.

 

Gary Illyes هرگز شاهد یک مورد واقعی از سئوی منفی نبوده است

     Gary Illyes در سال 2019 اعلام کرد که از صدها گزارش منفی SEO که بررسی کرده است، هیچکدام از آنها واقعی نبودند. دلیلی که وبسایت ها کاهش امتیازات رتبه بندی داشتند به دلایل دیگری بوده است.

     گری تأکید کرد که آنها حتی الگوریتم پنگوئن را بهتر انجام می دهند، اما ناشران نباید نگران لینک های اسپم یا حملات سئوی منفی باشند. گری به طور خاص لینک های adult را به عنوان چیزی که نباید نگران باشید اشاره کرد. "

 

آیا پنالتی مربوط به لینک وجود دارد؟

بله، مجازات های مربوط به لینک هنوز وجود دارد. اما، لینک های تصادفی کم کیفیت باعث ایجاد مجازات یا پنالتی نمی شوند. گوگل لینک های کم کیفیت را نادیده می گیرد.

اقدامات دستی مربوط به پیوند، واقعی هستند و هنوز هم اتفاق می افتد.

شناختن الگوریتم های رتبه بندی لینک می تواند به مردم در درک بهتر اینکه چرا گوگل در مورد توانایی خود در خنثی سازی لینک های با کیفیت کم اعتماد به نفس دارد، کمک کند.

الگوریتم های رتبه بندی لینک یکی از جدیدترین تکنیک ها برای تجزیه و تحلیل لینک ها در یک موتور جستجو هستند. گوگل و دیگر محققان، مقاله های پژوهشی مربوط به آن را منتشر کرده اند.

خواندن در مورد این الگوریتم ها به ناشران کمک می کند درک کنند که چرا گوگل در مورد توانایی خنثی کردن نفوذ لینک های با کیفیت پایین، اطمینان دارد.

 

آیا SEO منفی واقعی است؟

آنچه بعضی از افراد به عنوان SEO منفی در نظر دارند، واقعا SEO منفی نیستند. بسیاری از سایت ها لینک های کم کیفیت را شامل می شوند، این الگوی طبیعی در وب است.

هرزنامه نویسان معتقدند که اتصال به سایت های با کیفیت بالا کمک خواهد کرد که سایت های آنها کمتر اسپم باشند. اما اگر شما فقط درک کمی از تجزیه و تحلیل لینک داشته باشید، می دانید که موتورهای جستجو نه تنها دو مرحله جلوتر از این عمل، آنها در واقع حدود یک هزار مایل جلوتر هستند.

آیا امکان سئوی منفی وجود دارد؟ من معتقدم که این امکان وجود دارد، اما نه به شیوه ای که مردم فکر می کنند. من جرأت نمی کنم جزئیات بیشتری از آن به اشتراک بگذارم.

من اعتقاد دارم که SEO منفی یک چرت زدن مناسب برای جلوگیری از تصدیق مشکلات با سایت است. بسیاری از من در مورد SEO منفی است که نمی تواند از طریق ابزار disavow حل شود. بازبینی اغلب نشان می دهد که مشکل در سایت است و نه به دلیل SEO منفی.

 

قربانی و ماهی قرمز

افراد زیادی وجود دارند که ادعا می کنند تحت تاثیر سئوی منفی قرار گرفته اند و لیست disavow زیادی را در هر ماه آپلود می کنند. با این حال، آنها هرگزتسکین پیدا نمی کنند، و رتبه بندی آنها هرگز بهبود نمی یابد.

این مثل مالیدن روغن زیتون روی بازوی شکسته است. با اعتقاد بر این که اگر این کار را انجام دهید، کمی بیشتر بازو بهبود خواهد یافت. اما هرگز بهبود نمی یابد زیرا روغن زیتون برای بازوی شکسته هیچ کاری انجام نمی دهد.

مشکل واقعی که بر روی سایت تاثیر می گذارد، به نظر می رسد که شخص دیگری به خارج از سایت نگاه می کند.

 

سئوی منفی: نتیجه گیری

اگر disavow برای شما کاری نمی کند، اگر رتبه بندی شما باز نمی گردد، پس باید متوقف شوید و در نظر بگیرید که مشکل واقعی چه چیزی است.

اگر disavow لینک های کم کیفیت کار نمی کند، راه حل این است که اذعان کنیم که مشکل در جاهای دیگر قرار دارد.

مشکل واقعی در خود وب سایت است، و نه در خارج از آن. پذیرش این واقعیت به معنای این است که اولین قدم را برای برطرف کردن مشکل واقعی که بر رتبه بندی شما تاثیر می گذارد، بردارید.