7 روش تحقیق و تجزیه و تحلیل مخاطبان برای سئو

طراحی سایت در مشهد

SEO فقط در مورد اعداد نیست (به عنوان مثال، رتبه بندی کلمات کلیدی، تعداد لینک ها، ترافیک و غیره). در مورد درک مخاطبین و ایجاد یک کمپین سئو اطراف این اطلاعات است.

هنگامی که سئو در پیرامون مخاطبان مناسب قرار می گیرد، افزایش ترافیک هدفمند، منجر به نرخ تبدیل بیشتر می شود.

روش های متعددی وجود دارد که به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را برای سئو تحقیق و تحلیل کنید. همانطور که در لیست زیر مشاهده خواهید کرد، در هر روش، ابزارهای مختلفی ساخته شده است تا همه چیز را آسانتر کند.

 

1. از کلمات کلیدی برای جمع آوری اطلاعات دموگرافیک استفاده کنید

تحقیق کلید واژه یکی از وظایف اصلی SEO است. کلمات کلیدی باید به محصولات و خدمات شما مرتبط و هدفمند باشند، که چیزی است که احتمالا قبلا آن را می دانید.

هنگامی که فهرستی جامع از کلمات کلیدی دارید، پنج کلمه ی برتر که نام تجاری شما را به بهترین نحو نشان می دهد را انتخاب کنید و اطلاعات دموگرافی مربوط به آن کلمات و عبارات را پیدا کنید.

Demographics.io یکی از ابزارهایی است که می توانید از آن برای بدست آوردن این اطلاعات استفاده کنید. در زیر یک مثال از عبارت "digital marketing" استفاده می شود.

 

 

Google Trends همچنین اطلاعات دموگرافیک وابسته به مکان را ارائه می دهد و به شما نشان می دهد که چگونه کلمه کلیدی در طول زمان تغییر کرده است. در زیر یک نمونه از عبارت "digital marketing" استفاده می شود.

 

google-trends

 

نکته: چگونه این اطلاعات را به کار ببریم

شناسایی اطلاعات دموگرافیک یا جمعیت شناختی، از جمله سن، جنسیت و مکان، می تواند در بسیاری از موارد به شما در سئو کمک کند.

شما می توانید در مناطق جغرافیایی که در آن پرس و جوها رخ می دهد به دنبال فرصت برای پیوندهای محلی باشید. با توجه به سن و جنس، می توانید موضوعات، علایق و سایر اصطلاحات مرتبط با آن گروه ها را تعیین کنید.

 

2. شناخت کسی که از وب سایت شما بازدید می کند

این روش به نوعی شبیه کشیدن نقاشی هدف در اطراف تیر است. با این حال، مهم است بدانید که چه کسی به وب سایت شما می آید و سپس می توانید تعیین کنید که آیا این مخاطب صحیح است یا خیر.

یکی از ساده ترین روش ها، دریافت این اطلاعات از Google Analytics است. ابتدا باید گزارش های جمعیت شناختی Demographics و Interests را فعال کنید.

پس از فعال شدن، شما می توانید طیف وسیعی از اطلاعات مخاطبان، از جمله سن، موقعیت مکانی و منافع را مشاهده کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

 

 

نکته: چگونه این اطلاعات را به کار ببریم

این داده ها می توانند دیدی از مخاطبان به شما بدهند و به شما کمک می کنند که موضوعات محتوا و مناطق جغرافیایی را هدف قرار دهید.

از سوی دیگر، شما ممکن است به این اطلاعات نگاه کنید و متوجه شوید که با بازارهای هدف سازمان شما هماهنگ نیست. در این مورد، شما باید نگاهی دقیق به کلمات کلیدی و محتوای خود داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که عدم تعادل وجود ندارد.

 

3. برندهای دیگر را تجزیه و تحلیل کنید

برای گردآوری اطلاعات در مورد مخاطبان مورد نظر تان می توانید از وب سایت خود فراتر روید و سایر برند ها و رقبا را تجزیه و تحلیل کنید.

شما به دنبال جمعیت شناسی و روانشناسی هستید - اساسا شما می خواهید بینش های زیادی را جمع آوری کنید. ابزارهای زیر می توانند به شما در این نوع تجزیه و تحلیل کمک کنند.

 

Quantcast

(مثال زیر یک تحلیل از Goodreads است.)

 

 

 

Alexa

(مثال زیر یک تحلیل از Goodreads است.)

 

 

YouGov

(مثال زیر یک تحلیل از کانال تاریخ است.)

 

 

نکته: چگونه این اطلاعات را به کار ببریم

مشابه آخرین روش، این داده ها می توانند دیدی را به مخاطب ارائه دهند و به شما در زمینه موضوعات محتوا و مناطق جغرافیایی هدف کمک می کنند.

شما همچنین ممکن است چند ایده برای ایجاد پیوند های بزرگ بر اساس علایق پیدا کنید.

 

4. از بینش اجتماعی استفاده کنید

پلت فرم های اجتماعی یکی از سریع ترین راه های دریافت اطلاعات در مورد یک مخاطب هستند.

شما می توانید اطلاعات فالور خود را به طور مستقیم در صفحه فیس بوک شرکت خود مشاهده کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

 

 

شما همچنین می توانید اطلاعات رقبا و مخاطبین دیگر برند ها را در Followerwonk مشاهده کنید. آنچه در مورد این ابزار عالی است اینست که با یک ابر کلمه به شما نشان می دهد که کاربران در حال صحبت کردن در مورد چه موضوعی هستند:

 

 

نکته: چگونه این اطلاعات را به کار ببریم

به طور خاص، ابر کلمه در Followerwonk می تواند به شما در شناسایی سایر کلمات کلیدی که ممکن است از دست رفته باشد و همچنین ایده های بازاریابی محتوایی کمک کند.

 

5. ارسال نظرسنجی

این روش از همه روش ها در این لیست ساده تر است. اگر می خواهید مخاطبانتان را بهتر درک کنید، یک نظرسنجی ارسال کنید.

برای دریافت جواب تعداد قابل توجهی از نظرسنجی ها، آن را کوتاه و شیرین نگه دارید. سوالاتی را در مورد جمعیت شناسی اولیه، علایق کلی، نقاط ضعف و نیازها بپرسید.

 

در اینجا یک منبع عالی در مورد نحوه ایجاد نظرسنجی وجود دارد: نحوه ایجاد و استفاده از نظرسنجی برای بازاریابی محتوا.

 

نکته: چگونه این اطلاعات را به کار ببریم

از اطلاعاتی که در نظرسنجی جمع آوری می کنید برای شناسایی فرصت های تولید محتوا، از جمله تصاویر و فیلم ها، اهداف کلیدی و غیره استفاده کنید.

 

6. سوالات را شناسایی کنید

با توجه به اینکه گوگل به طور فزاینده ای پاسخ هایی را در SERPs نشان می دهد، شناسایی سؤالات معمول کاربران، بسیار مهمتر شده است.

 

به علاوه، ما می خواهیم پیشنهادهای طولانی مدت درباره مخاطبان بالقوه را پیش بینی کنیم، بنابراین می توانیم در زمان مناسب به آنها برسیم. ابزارهای زیادی وجود دارد که سوالات رایج را ارائه می دهند از جمله:

 

    • AnswerThePublic.
    • BuzzSumo
    • SEMrush

 

این ابزار از منابع مختلف داده است، بنابراین ارزشمند است همه آنها را بررسی کنید. در زیر یک مثال از AnswerThePublic است.

 

 

نکته: چگونه این اطلاعات را به کار ببریم

در پیرامون سوالات معمول برای جذب جستجوهای طولانی مدت در میان مخاطبان خود و افزایش شانس خود به عنوان یک پاسخ مستقیم در گوگل  SERPsایجاد محتوا کنید.

 

7. داده های ثانویه را تحقیق کنید

هنگامی که شما سن / علایق / وسایر اطلاعات مخاطبان خود را می دانید، می توانید از طریق تحقیقات بیشتر نقاط ضعف را پیدا کنید. به دنبال مطالعات در مورد یکی از جنبه های کلیدی مخاطب خود باشید.

 

نکته: چگونه این اطلاعات را به کار ببریم

از این تحقیق اضافی برای طراحی شخصیتان استفاده کنید و دیدگاه بهتری از این که چه کسی را هدف سئو قرار داده اید، پیدا کنید.

 

صحبت نهایی

تحقیق و تجزیه و تحلیل مخاطبان می تواند به عنوان کار بسیار بیشتر در بالای وظایف سئو موجود باشد. هرچند ارزش تلاش را دارد، زیرا تلاش های شما هدفمند تر می شود و منجر به ترافیک وب سایت بهتر می شود.